Posadowienie na palach to jedna z najstarszych technologii budowania fundamentów. Sposób ten jest szybki dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów komputerowych i sprzętu.
Zastosowanie posadowienia na palach
Fundamenty na palach to tzw. fundamenty głębokie. Obciążenie z budowli jest przenoszone przez pale na głębsze warstwy gruntu, które są bardziej wytrzymałe od warstw powierzchniowych. Posadowienie na palach stosuje się m.in. w celu przeniesienia obciążeń z budowli na głębsze – bardziej wytrzymałe warstwy podłoża.
Technologie posadowienia na palach
Dzięki ofercie AJ Fundamenty, wybór odpowiedniej metody posadowienia umożliwia uwzględnienie nie tylko wymagań technicznych, ale również uwarunkowań realizacyjnych oraz środowiskowych.
Mikropale
Mikropale charakteryzują się małą średnicą trzonu (od 50mm do 300 mm), przez co nośność wewnętrzną mikropali stanowi najczęściej trzon wykonany z żerdzi samowiercących oraz nośności zewnętrznej czyli kontaktu mikropala z otaczającym go gruntem.
Pale przemieszczeniowe FDP
Często spotykane trudne warunki gruntowe często prowadzą do rezygnacji z posadowienia budynku na tradycyjnym fundamencie. Rozwiazaniem w takich sytuacjach jest zasotsowanie pali FDP, które dodatkowo wzmacniają grunt.
Pale CFA
Pale wiercone świdrem ciągłym (CFA) są bardzo często stosowane w budownictwie kubaturowym i mostowym. Zastosowanie pali CFA sprawdza się w podłożu zbudowanym z twardoplastycznych gruntów spoistych, względnie z zagęszczonych piasków.
Nasza oferta:
Jesteś zainteresowany współpracą?